Anasayfa

PostHeaderIcon GÜNŞEN'DEN VAKFIMIZA ZİYARET

1
Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen Vakfımızı ziyaret etti. 30 Mart 2014 te yapılacak mahalli seçimlerle ilgili çalışmaları kapsamında beraberinde partililerle birlikte Vakfımızı ziyaret eden Prof. Günşen, Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş ve Trakya Şefkateli Derneği Başkanı Şakir Esendir ile görüşerek katılımcılara hitap etti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon VAKFIMIZDA MEVLİD KANDİLİ

7
Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan mevlid kandili, Vakfımız tarafından düzenlenen ve her yaştan yoğun katılımın olduğu coşkulu bir programla kutlandı. Programda yaptığı duygu yüklü konuşmasında, Peygamberimizin pazarı pazartesiye bağlayan gece doğduğunu ve bu yılda mevlid kandilinin aynı zamana rastladığını hatırlatan Hasan Gümüş “Dünyanın en sevilen insanı hiç şüphesiz Efendimizdir. Takip edecek bir örnek ve lider arayan,
 liderler lideri, kusursuz ve mükemmel bir önder olan peygamber Efendimize bakmalı ve O’nu takip etmeli” dedi. 

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ROMANYA MÜFTÜSÜNDEN ZİYARET

1
Romanya Müslümanları Müftüsü Murat Yusuf Vakfımızı ziyaret etti. Balkan Kültür Merkezinde gerçekleşen ziyarette Müftü Murat Yusuf, Hasan Gümüş ile de bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 1990 lı yıllarda İmam Hatip Lisesi eğitimi için Edirne'de bulunduğunu hatırlatan Müftü Murat Yusuf, Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Hasan Gümüş'ün, kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti. Romanya Müslümanlarının durumu ile ilgili bilgi alan Hasan Gümüş de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon 740. VUSLAT YILINDA HAZRET-İ MEVLANA

5
Hazreti Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ahirete irtihalinin 740. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen programda konuşan Hasan Gümüş “Kültür ve medeniyetimizin en önemli dinamiklerinden biri olan Hazret-i Mevlana’yı tanımayan, kültür ve medeniyetimizi de tanıyamaz” dedi.

 

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon MAKEDONYA TÜRKÇE EĞİTİM GÜNÜ MİLLİ BAYRAMI

5
Makedonya Türklerinin Türkçe Eğitim Günü Milli Bayramı, İstanbul’da Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen programla kutlandı. Şiirler, folklor gösterileri, konserler ve Gostivar Aşağı Banisa Genç Kalemler Derneğinin hazırladığı tiyatro gösterisinin yer aldığı programa Makedonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abbasi, İstanbul milletvekili Gülay Dalyan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun yanı sıra değişik sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile, Edirne’de eğitim gören ve Vakfımızın bursiyeri olan Makedonyalı orta ve yüksek öğrenim öğrencileri ve Türkiye’de yaşayan çok sayıda Rumelili katıldı. Açılışta konuşan Gostivarlılar Derneği başkan yardımcısı Cengiz Çup, “Edirne’de eğitim gören ikiyüzün üzerindeki Makedonyalı öğrencilere sahip çıkan ve her türlü yardımı esirgemeyen Edirne Mimar Sinan Vakfı’na teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye ve Makedonya milli marşlarının okunmasıyla başlayan programda protokol konuşmalarının ardından Vakfımıza bir de plaket takdim edildi. Plaketi, Vakfımız adına mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, Genç Kalemler Derneği kurucu başkanı Türker Kamberi’den aldı.

Devamını oku...

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 - 31

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 
Resim
07.png

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı