Anasayfa

PostHeaderIcon DEKAN SARIOĞLU'DAN ZİYARET

1
Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu Vakfımızı ziyaret ederek kurucu başkan Hasan Gümüş ile bir süre görüştü. Bu yıl İlahiyat Fakültesinin 95 öğrenci ile eğitime başlayacağını belirten Sarıoğlu yeni fakülte binası ve üniversite camii inşaatının proje aşamasında olduğunu belirterek kısa sürede bitirilmesini hedeflediklerini kaydetti. Hasan Gümüş de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve İlahiyat Fakültesi ve caminin Edirne için stratejik öneme sahip olduğunu belirterek Edirnelilerin bu işi sahiplenmesi gerektiğini kaydetti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BALKANLARDA İFTAR – GÜMÜLCİNE

1
Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş, beraberinde mütevelli heyet üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak ve bir grup iş adamından oluşan heyetle birlikte gittiği Batı Trakya’nın Gümülcine şehrinde, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Vakfımızın katkılarıyla gerçekleştirilen iftar programına Edirne’den çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yetkilileriyle birlikte Önder Başkanı Hüseyin Korkut, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Başkonsolos İlhan Şener, milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon MİSAFİR İFTARLARI DEVAM EDİYOR

1 

Ramazan ayıyla birlikte Vakfımız Balkan Kültür Merkezinde başlayan iftar programları devam ediyor. Hayır sahiplerinin katkısıyla düzenlenen iftarlara katılan, şehir dışı ve yurtdışından Edirne’de bulunan öğrenci ve misafirler de yararlanıyor.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ROMANYA'DAN ZİYARET

1 

Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği'nden bir grup Vakfımızı ziyaret etti. Başta, Birliğin Köstence'ye bağlı Ciocirlia şubesi kadınlar kolu başkanı Nurhan Arsim olmak üzere aralarında Birliğin genel başkanı ve eski milletvekili Celil Eserghep'in annesi Zepşan Eserghep, babası Kadir Eserghep, kadınlar teşkilatı genel başkanı Urfet Mudin'in de bulunduğu on beş kişilik grup Vakfımız Balkan Kültür Merkezi misafirhanesinde üç gün kalarak Vakfımızı ve Edirne'yi yakından tanıma fırsatı buldular.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon RAMAZAN GIDA YARDIMLARI SÜRÜYOR

1 

Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Trakya Şefkateli Derneği’nin birlikte organize ettiği gıda yardımları devam ediyor. Ramazan ayı münasebetiyle gıda paketi dağıtımlarına hız verdiklerini belirten Trakya Şefkateli Derneği başkanı Şakir Esendir “Hazırlanan 20 kg lık gıda kolilerinden şu ana kadar 80 adet ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik. Bağışçılarımızın katkılarıyla kumanya hazırlıklarımız sürüyor. Ramazan ayı sonuna kadar yaklaşık 250 adet gıda paketi dağıtmış olmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını oku...

 

<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 11 - 31

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 
Resim
07.png

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı