Anasayfa Haber ve Duyurular Haberler EVRAD VE DUA DEVAM EDİYOR

PostHeaderIcon EVRAD VE DUA DEVAM EDİYOR

Adsız
"Evrad-ı Şerife ve Dua" programı devam ediyor. Muhterem Hasan Gümüş Hocamızın huzuruyla, her hafta pazar günü, sabah namazından sonra Edirne merkez Arif Ağa Camiinde.


"Sabahleyin erken kalkmağa gayret et. Abdestini al ve kat'iyen abdestsiz gezmemeğe çalış. Sabah duâsını oku ki, seni ölüme benzeyen uykudan uyandırıp, yeni bir hayata kavuşturduğundan nâşi Allah celle ve alâ'ya şükür eyle. Namazını mümkün oldukça camide cemaatla kılmağa dikkat et. Mühim bir işin olmadıkça namazı kılınca hemen çıkma. İşrak vaktine kadar Kur'ân okumak, tesbih çekmek veya evrâdını okumakla vaktini geçir. Sonra işrak namazını iki veya dört rek'at kıl. Duânı yap öyle çık. Hiç eksiksiz bir hac ve umre sevâbını alacağın gibi rızkının da o nisbette bol ve kolay olacağına şüphe etme." (Mehmed Zâhid Kotku (rh.a.)

 

Adsız

 

 

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı