Anasayfa Haber ve Duyurular Haberler MAKEDONYA TÜRKÇE EĞİTİM GÜNÜ MİLLİ BAYRAMI

PostHeaderIcon MAKEDONYA TÜRKÇE EĞİTİM GÜNÜ MİLLİ BAYRAMI

5
Makedonya Türklerinin Türkçe Eğitim Günü Milli Bayramı, İstanbul’da Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen programla kutlandı. Şiirler, folklor gösterileri, konserler ve Gostivar Aşağı Banisa Genç Kalemler Derneğinin hazırladığı tiyatro gösterisinin yer aldığı programa Makedonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abbasi, İstanbul milletvekili Gülay Dalyan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun yanı sıra değişik sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile, Edirne’de eğitim gören ve Vakfımızın bursiyeri olan Makedonyalı orta ve yüksek öğrenim öğrencileri ve Türkiye’de yaşayan çok sayıda Rumelili katıldı. Açılışta konuşan Gostivarlılar Derneği başkan yardımcısı Cengiz Çup, “Edirne’de eğitim gören ikiyüzün üzerindeki Makedonyalı öğrencilere sahip çıkan ve her türlü yardımı esirgemeyen Edirne Mimar Sinan Vakfı’na teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye ve Makedonya milli marşlarının okunmasıyla başlayan programda protokol konuşmalarının ardından Vakfımıza bir de plaket takdim edildi. Plaketi, Vakfımız adına mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, Genç Kalemler Derneği kurucu başkanı Türker Kamberi’den aldı.

 1

2

3

4

5

6

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı