Anasayfa Haber ve Duyurular Haberler 740. VUSLAT YILINDA HAZRET-İ MEVLANA

PostHeaderIcon 740. VUSLAT YILINDA HAZRET-İ MEVLANA

5
Hazreti Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ahirete irtihalinin 740. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen programda konuşan Hasan Gümüş “Kültür ve medeniyetimizin en önemli dinamiklerinden biri olan Hazret-i Mevlana’yı tanımayan, kültür ve medeniyetimizi de tanıyamaz” dedi.

 

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörlüğünün, sivil toplum örgütleriyle tanışma ve temas amaçlı programlarının ilki, Vakfımız Balkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesinde eğitim gören çok sayıda yabancı uyruklu öğrencinin de katıldığı program, Vakfımızın tanıtım slaytının gösterimiyle başladı. Vakfımız mütevelli heyet eski başkanı Fatih Erel’in açılış konuşmasının ardından kurucu başkan Hasan Gümüş katılımcılara hitap ederek 740. vuslat yıldönümü dolayısıyla Hazret-i Mevlana konulu bir konuşma yaptı. Programın ardından ev sahibi kurumun Trakya Bölge Koordinatörü Fatih Ot, Hasan Gümüş’e çiçek vererek teşekkür etti.

1

2

3

4

5

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı