Anasayfa Haber ve Duyurular Haberler BULGARİSTAN MÜFTÜLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

PostHeaderIcon BULGARİSTAN MÜFTÜLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

2
Edirne İlahiyat Fakültesi’nin düzenlediği eğitim programı için bir süredir Edirne’de bulunan Bulgaristan bölge müftüleri ve imamlardan oluşan kırk kişilik heyet Vakfımızı ziyaret etti. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’ün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Biz, medeniyetimizin önemli kültür havzalarından biri olan Rumeli’de kalıcıyız. Bulgaristan geçmişte ve yakın tarihimizde Filibeli Şehbenderzade Ahmet Hilmi, Ahmet Davutoğlu, Silistreli Süleyman Hilmi gibi çok önemli alimler yetiştirmiştir. Şimdi bu mukaddes emanet ve bu mukaddes yük sizlerin omuzlarınızda.” diyerek ziyaretten heyecan ve mutluluk duyduklarını kaydetti.

Vakfımız tarafından misafir heyete bir restoranda akşam yemeği de verildi. Yemeğe başta Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş olmak üzere Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, rektör yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu’nun yanı sıra İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ile misafir müftüler ve imamlar katıldı.

2

3

4

5

6

9

7 mini

10 mini mini

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı