Anasayfa Faaliyetler Yardımlaşma

PostHeaderIcon Yardım Faaliyetleri

PostHeaderIcon YARDIMLAR SURİYE’YE GÖNDERİLDİ

3 

İç savaşın halen devam ettiği Suriye’deki mağdur durumda bulunan insanlar için toplanan nakdi yardım gönderildi. Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, medya kuruluşları ve kamu kurumlarıyla ortaklaşa olarak Türkiye genelinde düzenlenen ve hedef kitlesi Türkiye sınırları dışında bulunan Suriyeliler olan “Suriye İçin Bir Ekmek” kampanyasına Edirne’den Vakfımız da destek vermişti. Vakfımız tarafından toplanan 5.010,00 liralık nakdi yardım kampanyanın düzenleyicilerinden Deniz Feneri Derneği aracılığıyla gönderildi.

www.mimarsinanvakfi.org
www.facebook.com/mimarsinanvakfi.org

 

PostHeaderIcon BULGARİSTAN’A KURAN-I KERİM HEDİYESİ

kırcaali1- 

Bulgaristan’da bulunan İmam Hatip Liselerinde eğitim gören öğrencilere gönderilen Kelime Mealli Kur’an-ı Kerim ve Tecvidli Elifbe kitapları Vakfımız tarafından yerlerine ulaştırıldı. “Rayiha Yayıncılık” tarafından basılan ve yardımseverlerin katkılarıyla temin edilen 350 adet Kur’an-ı Kerim ile 850 adet Elifbe kitabı Kırcaali-Mestanlı, Rusçuk ve Şumnu’da bulunan İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerin tamamına tek tek teslim edildi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon SURİYE İÇİN BİR EKMEK

s2Suriye halkının ağır kış şartları altında zor günler geçirdiğini belirten Edirne Mimar Sinan Vakfı kurucusu Hasan Gümüş "Bilad-ı Şam'a yani Suriye'ye yardım etmek borcumuzdur" dedi. Balkan Kültür Merkezi'nde yaptığı aylık olağan konuşmasında yüzlerce kişiye hitap eden Hasan Gümüş, Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Trakya Şefkateli Derneği'nin Suriye'ye yardım kampanyası başlattığını belirterek herkesi kampanyaya destek olmaya çağırdı. Hasan Gümüş konuşmasında Şam bölgesinin Peygamber Efendimiz tarafından müjdelenmiş mübarek bir yer olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:"Medeniyet tarihimizde Şam bölgesi de, Mekke, Medine, Bağdat, Horasan, Endülüs, Rumeli gibi önemli kültür havzalarımızdan biridir. Bilad-ı Şam halkı zor ünler geçiriyor. Rumeli'den, Trakya'dan, Edirne'den bilad-ı Şam'a bugün yardım borcumuz vardır."

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BATI TRAKYA VE MAKEDONYA’DA İFTAR ZAMANI

protokol1_mkd

Vakfımız Batı Trakya ve Makedonya’da iftar programları gerçekleştirdi. Batı Trakya’nın Gümülcine ve Makedonya’nın Gostivar şehirlerinde yapılan programlara başta Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere Vakfımız mütevelli heyet üyeleri temsilcileri ve gönüllülerinden oluşan bir heyet katıldı. Düzenlendiği bölgelerin üst düzey yöneticileri ve ileri gelenlerinin de katıldığı programlar büyük bir coşku ve heyecan içinde geçti.

Gümülcine - Batı Trakya

Gümülcine’deki iftar programı 12 Ağustos Cuma günü akşamı bir otelde gerçekleştirildi. Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş aynı gün Gümülcine Merkez Eski Camide Cuma namazı öncesi vaaz verdi. Ramazan ayının önemi ve Ramazan’da değerlendirilmesi gereken fırsatlardan bahseden Gümüş’ün konuşması ile takip edildi. Duygulu anlar yaşadığını ifade eden Hasan Gümüş öğrencilerinden olan müftü yardımcısı Fehim Ahmet’e davetinden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Vakfımızın Yardım Faaliyetleri

Devamını oku...

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 2
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı