Anasayfa Faaliyetler Sosyal

PostHeaderIcon Sosyal Faaliyetler

PostHeaderIcon BALKANLARDA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

9Vakfımızın katkılarıyla Bulgaristan'ın Şumnu ve Makedonya'nın Gostivar şehirlerinde düzenlenen kutlu doğum programları binlerce Rumelili Peygamber sevdalısının katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcılara hitap eden Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş yaptığı konuşmalarda asırlar sonra ve binlerce kilometre uzakta Peygamber Efendimizi, Rumelili kardeşleriyle birlikte anmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Peygamber Efendimizin hayatının son günlerinde ümmetine "namaza ve aile yapısına dikkat edin" uyarısında bulunduğunu hatırlatan Hasan Gümüş şunları söyledi: "Biz Balkanlarda, Edirne'de, Şumnu'da, Tuna'da, Deliorman'da, Filibe'de, Gostivar'da, Vardar'da ezanlarımızla yaşadık, güzel Türkçemizle yaşadık, Peygamber Efendimizle yaşadık, aile düzenimize sahip çıkmakla yaşadık. Eğer buralarda hayatiyetimizi devam ettireceksek yine aynı değerlerimize sahip çıkmak mecburiyetindeyiz."

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon GÜNDEM BALKANLAR

5Vakfımızın düzenlediği Bulgaristan ve Batı Trakya’daki Müslümanların durumunun masaya yatırıldığı panel programı Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Başta Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş olmak üzere çok sayıda dinleyicinin katıldığı programda ilk olarak Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet ve Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet birer konuşma yaptılar. İki yıllık bir dernek olmalarına rağmen yüzlerce üyesiyle Batı Trakya’nın etkin ve saygın bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirten Mehmet Emin Ahmet müftülük ve eğitim konularıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Balkanlarda en çok din ve dil alanında sorun yaşandığını vurgulayan Fehim Ahmet de, Batı Trakya’da düzenledikleri Kuran kursları özelinde açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KIBRIS ZİYARETİ

1Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu

 

Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce sivil toplum kuruluşunun üye olduğu çatı kuruluş olan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) heyeti sivil toplumla ilgili çalışma ve temaslarda bulunmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine (KKTC) bir ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ziyarete TGTV üyesi olan Vakfımız adına katılan mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, TGTV heyetiyle birlikte Kıbrıs’ta çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BAYRAMLAŞMA

bayramlasma 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban bayramının üçüncü günü, Balkan Kültür Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. 27 Ekim 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen ve başta Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere, mütevelli heyeti üyeleri ile çok sayıda vakfımız mensubu, gönüllüsü ve misafirlerin katıldığı programda bayram sevinci hep birlikte yaşandı. Programa katılan herkesle tek tek bayramlaşan Hasan Gümüş, bayramların sevinç ve neşe günleri olduğunu belirterek Kurban Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm İslam Alemine hayırlı olmasını dilediğini kaydetti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon “HEPİMİZ SEVGİ ÇOCUKLARIYIZ”

01-07092012852

 

Batı Trakya’da katıldığı bir düğün programında konuşan Hasan Gümüş “Hz. Adem, Hz. Havva’yı sevdi, Ademoğulları nesli meydana geldi. Anamız babamız birbirini sevdi, bizler olduk. Hepimiz sevgi çocuklarıyız” dedi. Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet’in kızının evlenme düğünü daveti üzerine geçtiğimiz günlerde Gümülcine’ye giden Hasan Gümüş, Fehim Ahmet’in yanı sıra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet ile de bir araya geldi. Gümülcine’ye bağlı Rodop dağlık bölgesinde yer alan Üşekdere Köyünde yapılan düğün programına da katılan Hasan Gümüş burada bir konuşma yaptı.

Devamını oku...

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 5
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı