Anasayfa Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon ÇANAKKALE GEZİSİ

9
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle Vakfımız tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenci Akademisi programı kapsamında Çanakkale Gezisi gerçekleştirildi.

 

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KIRCAALİ’DE KUTLU DOĞUM COŞKUSU

1
Bulgaristan Kırcaali Bölge Müftülüğünün davetlisi olarak geldiği Kırcaali’de düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Kırcaalili kardeşleriyle Peygamber Efendimizi anmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. Hasan Gümüş, programın gerçekleştirildiği Biznes İnkübatör Salonuna gelişinde Kırcaali belediye Başkanı Hasan Aziz ve yetkililer tarafından karşılandı. Kırcaali halkının yoğun ilgi gösterdiği programa, Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed’in yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, Bulgaristan Müslümanları Yüksek İslam Şura Başkanı Şabanali Ahmet, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Fikret Karaman, Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Krumovgrad (Koşukavak) Bölge Müftüsü Nasuf Nasuf, Ak Parti Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörü Fatih Ot, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) İl Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz katıldı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BULGARİSTAN MÜFTÜLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

2
Edirne İlahiyat Fakültesi’nin düzenlediği eğitim programı için bir süredir Edirne’de bulunan Bulgaristan bölge müftüleri ve imamlardan oluşan kırk kişilik heyet Vakfımızı ziyaret etti. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’ün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Biz, medeniyetimizin önemli kültür havzalarından biri olan Rumeli’de kalıcıyız. Bulgaristan geçmişte ve yakın tarihimizde Filibeli Şehbenderzade Ahmet Hilmi, Ahmet Davutoğlu, Silistreli Süleyman Hilmi gibi çok önemli alimler yetiştirmiştir. Şimdi bu mukaddes emanet ve bu mukaddes yük sizlerin omuzlarınızda.” diyerek ziyaretten heyecan ve mutluluk duyduklarını kaydetti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KOCA SİNAN’I RAHMETLE ANIYORUZ

1
Mimar Sinan vefatının 426. yıldönümünde Vakfımız tarafından tekbir, tehlil, salavatlar ve hatim dualarıyla anıldı. 10 Nisan 2014 Perşembe günü Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın ardından yapılan hatim duasında Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Kültür ve medeniyetimizin baş mimarı, Edirnemize Selimiye’yi yapan ve Vakfımıza adını veren Mimar Koca Sinan Hazretlerini rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Cenab-ı Allah makamını âlî, mekanını cennet eylesin” dedi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ BAŞLADI

10
Vakfımız ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğiyle düzenlenen Uluslar arası Öğrenciler Akademisi başladı. Trakya Üniversitesinde eğitim gören çok sayıda uluslar arası öğrencinin katıldığı Akademinin ilk programının konukları iktisatçı yazar Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan ile İstanbul Dersaadet kültür Platformu başkanı Kamil Berse oldu.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>
Sayfa 4 - 37
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı