Anasayfa Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon MAKEDONYA TÜRKÇE EĞİTİM GÜNÜ MİLLİ BAYRAMI

5
Makedonya Türklerinin Türkçe Eğitim Günü Milli Bayramı, İstanbul’da Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen programla kutlandı. Şiirler, folklor gösterileri, konserler ve Gostivar Aşağı Banisa Genç Kalemler Derneğinin hazırladığı tiyatro gösterisinin yer aldığı programa Makedonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abbasi, İstanbul milletvekili Gülay Dalyan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’nun yanı sıra değişik sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile, Edirne’de eğitim gören ve Vakfımızın bursiyeri olan Makedonyalı orta ve yüksek öğrenim öğrencileri ve Türkiye’de yaşayan çok sayıda Rumelili katıldı. Açılışta konuşan Gostivarlılar Derneği başkan yardımcısı Cengiz Çup, “Edirne’de eğitim gören ikiyüzün üzerindeki Makedonyalı öğrencilere sahip çıkan ve her türlü yardımı esirgemeyen Edirne Mimar Sinan Vakfı’na teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye ve Makedonya milli marşlarının okunmasıyla başlayan programda protokol konuşmalarının ardından Vakfımıza bir de plaket takdim edildi. Plaketi, Vakfımız adına mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, Genç Kalemler Derneği kurucu başkanı Türker Kamberi’den aldı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ÜNİVERSİTEDEN VAKFIMIZA ZİYARET

1
Trakya Üniversitesi rektör yardımcıları Prof. Dr. Recep Duymaz, Prof. Dr. Süleyman Pişkin ve Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu Vakfımızı ziyaret etti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BÖLGE TOPLANTISI

1
Trakya'da faaliyet gösteren kardeş kuruluşların temsilcilerinin katıldığı bölge istişare toplantısı Balkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Edirne, Uzunköprü, Keşan, Muratlı ve Saray'dan temsilcilerin katıldığı ve iki oturum halinde yapılan toplantı Muhterem Hasan Gümüş Hocamızın ülke gündemi ve sosyal çalışmalarımız üzerine yaptığı genel değerlendirme konuşmasıyla başladı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BOLU VE KOCAELİ ZİYARETİ

1
Ankara'da Yunus Emre Gençlik Kulübü'nün açılışına katılan Hasan Gümüş, dönüş yolunda Bolu ve Koceli'yi ziyaret etti. Hasan Gümüş, Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniverstitesi İlahiyat Fakültesi, Bolu Belediye Başkanlığı ve Bolu Mimar Sinan Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Mehmet Zahit Kotku'yu anma programına katıldı. İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Cağfer Karadaş'ın başkanlığında ve Ali Rıza Temel, Prof. İrfan Gündüz ile Prof. Ahmet Turan Arslan'ın konuşmacı olarak katıldığı anma programında duygulu anlar yaşandı. Programın sonunda davet üzerine katılımcılara teşekkür hediyelerini Hasan Gümüş takdim etti.
Akşam saatlerinde Koceli'ye geçen Hasan Gümüş, Edirne Mimar Sinan Vakfı Kocaeli temsilcisi Ferhat Dilek ve beraberinde bir grup Vakıf gönüllüsü ile birlikte bir süre sohbet etti. 

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon "YENİ BİR OCAK" AÇILDI


5
Ankara'da kurulan Yunus Emre Gençlik Kulübü'nün açılış töreninde konuşan Hasan Gümüş "Yenilik her zaman mutluluktur ve heyecan vericidir. Bugün yeni bir ocak açıyoruz. İnşaallah bu ocakta muhabbet, dostluk ve paylaşma ortamı oluşacak" dedi. Merkezi Keçiören'de bulunan kulübün açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>
Sayfa 7 - 37
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı