Anasayfa Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon ARAPÇA KURSU BAŞLADI

1
Vakfımız tarafından düzenlenen Pratik Arapça kurslarımız başladı. Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görevli Arap asıllı öğretim elemanları tarafından verilen kurslar her hafta çarşamba ve cuma günleri saat 19.00 da Balkan Kültür Merkezinde yapılıyor. Kurslara kayıt için son gün 25 Kasım 2013 pazartesi. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: Sebahattin Bilgiç 0 505 683 29 17

 

PostHeaderIcon İLİM VE HİZMETE ADANMIŞ BİR HAYAT

7
"İkindi Buluşmaları"nda bu hafta, hayatını ilim ve hizmete adayan Edirne eski müftüsü İbrahim Koçaşlı Hoca'yı ağırlayan Vakfımız, belgesel niteliğinde bir programa imza attı. Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş, Koçaşlı'nın yaklaşık seksen yıllık hayatının yarıdan fazlasını Edirne'de geçirdiğini hatırlatarak "İlim ve irfan adamı İbrahim Koçaşlı Hocamız, Cumhuriyet Türkiyesinde Edirne'ye renk ve emek vermiş en önemli kişidir" dedi. Salon dışına taşan çok sayıda Edirnelinin ilgi ile takip ettiği programda Koçaşlı Hoca, hayatı hakkında bilgiler vererek çeşitli hatıralarını paylaştı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon 1 Muharrem Hicri 1435

1
“MÂH-I MUHARREM OLDU MESERRET HARAMDIR,

MÂTEM, BUGÜN ŞERİATE BİR İHTİRAMDIR”

Bugün 1 Muharrem, hicri 1435 nci yılın ilk günü. Yeni hicri yılınızı, Muharrem ayı ve Aşure Gününüzü tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ederiz.

 

PostHeaderIcon SERHATLI HANIMLARDAN SOHBET VE KERMES

1
Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Serhatlı Hanımlar Grubu’nun her hafta cumartesi günleri düzenlediği programlar serisinin bu haftaki konuğu Vakfımız kurucusu Muhterem Hasan Gümüş Hocamız olacak. Hanımlara yönelik olarak düzenlenen ve Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılacak olan program esnasında Serhatlı Hanımlar Grubunun Vakfımız yararına düzenlediği bir de yiyecek kermesi gerçekleştirilecek. Erkeklerin de katılabileceği kermese tüm gönüllülerimizi bekliyoruz. Program 02 kasım Cumartesi günü öğle namazını müteakip saat 13.00 te başlayacak.

 

PostHeaderIcon KOÇAŞLI HOCA VAKFIMIZDA PROGRAMA KATILACAK

1
Edirne Eski Müftüsü İbrahim Koçaşlı, bilgi, tecrübe ve hatıralarını paylaşmak üzere Vakfımızın davetlisi olarak programa katılacak. Program, Muhterem Hasan Gümüş Hocamızın takdimleriyle 03 Kasım Pazar günü ikindi namazını müteakip saat 15.30 da Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

 

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>
Sayfa 8 - 37
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı