Anasayfa Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon BOSNA’DAN ZİYARET

 

1
Bosna Hersek’ten bir grup bayan Vakfımızı ziyaret etti. Aralarında, Merhum Aliya İzzetbegoviç’in partisi SDA (Demokratik Hareket Partisi) nın kadın kollarında görev yapan Kenela Zuko, Kakani Müftülüğü hanımlar teşkilatında görevli Elvedina Plasto’nun da bulunduğu ve Bosna Hersek İslam Birliği Riyaseti’ne bağlı çalışan din görevlileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan gruba Vakfımız tarafından Balkan Kültür Merkezinde kahvaltı ikram edildi. Aslen Edirneli olan ve Saraybosna’da yaşayan Zehra Adiloviç’in tercümanlığını yaptığı grup, Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş ile de bir araya gelerek, sosyal ve kültürel alanlarda yapılabilecek ortak sivil toplum çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Heyet programın ardından İstanbul’a hareket etti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon EVRAD VE DUA DEVAM EDİYOR

Adsız
"Evrad-ı Şerife ve Dua" programı devam ediyor. Muhterem Hasan Gümüş Hocamızın huzuruyla, her hafta pazar günü, sabah namazından sonra Edirne merkez Arif Ağa Camiinde.


"Sabahleyin erken kalkmağa gayret et. Abdestini al ve kat'iyen abdestsiz gezmemeğe çalış. Sabah duâsını oku ki, seni ölüme benzeyen uykudan uyandırıp, yeni bir hayata kavuşturduğundan nâşi Allah celle ve alâ'ya şükür eyle. Namazını mümkün oldukça camide cemaatla kılmağa dikkat et. Mühim bir işin olmadıkça namazı kılınca hemen çıkma. İşrak vaktine kadar Kur'ân okumak, tesbih çekmek veya evrâdını okumakla vaktini geçir. Sonra işrak namazını iki veya dört rek'at kıl. Duânı yap öyle çık. Hiç eksiksiz bir hac ve umre sevâbını alacağın gibi rızkının da o nisbette bol ve kolay olacağına şüphe etme." (Mehmed Zâhid Kotku (rh.a.)

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BAYRAM SEVİNCİ

 

Adsız 2
Ramazan Bayramı bayramlaşma programı yoğun bir katılımla Balkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bayramın ikinci günü yapılan bayramlaşma programında Vakfımız mütevelli heyeti eski başkanları Fatih Erel, Av. Müjdat Kahve ile Sebahattin Bilgiç birer selamlama konuşması yaptı. Fatih Erel katılımcılara, şehir dışında olduğu için programa katılamayan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş'ün selam ve tebriklerini iletti. Serhatlı Hanımlar Grubu'nun da kendi aralarında bayramlaştığı program Trakya Şefkateli Derneği Başkanı Şakir Esendir'in yaptığı dua ile sona erdi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BALKANLARDA İFTAR – GOSTİVAR

Adsız 1
Vakfımızın bu yıl Balkanlarda düzenlediği iftar programlarının sonuncusu Makedonya’nın Gostivar şehrinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genç Kalemler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar sonrası Vakfımızın katkılarıyla hazırlanan Deneğin yeni binası törenle hizmetle açıldı. Programa Makedonya devlet bakanı Hadi Nezir, milletvekilleri Kenan Hasip, Gazment Aliyi, Erdoğan Saraç, T.C. Üsküp büyükelçiliği yetkilileriyle birlikte çok sayıda Gostivarlı katıldı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BALKANLARDA İFTAR-KIRCAALİ

Adsız1
Vakfımız bu yıl Bulgaristan’ın Kırcaali bölgesinde de iftar programı gerçekleştirdi. Kırcaali şehir merkezinde bulunan caminin bahçesinde yapılan iftar yemeğine Vakfımız mütevelli heyet üyeleri ile birlikte Kırcaali cemaati katıldı. Yemek sonrası dua eden cami imamı Erdinç Hoca, Ramazan’ın kardeşlik ve yardımlaşma ayı olduğunu hatırlatarak Vakfımıza teşekkür etti. Kılınan teravih namazı sonrası Vakfımız heyeti, Mestanlı İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve Kırcaali Bölge Müftülüğüne bağlı din görevlileriyle bir süre görüştü.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>
Sayfa 10 - 37
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı