Anasayfa Vakfımız

PostHeaderIcon Kurumsal

PostHeaderIcon VAKIF SENEDİ

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI SENEDİ

MADDE : 1- VAKFIN ADI: Edirne Mimar Sinan Vakfı
MADDE : 2- VAKFIN MERKEZİ: Edirne’dir. Vakıf, gayesinin tahakkuku için mütevelli heyeti kararı ile lüzumu kadar şube açabilir. Tesisler kurabilir. Şubelerin gayesi, vakfın gayesidir. İdare tarzı, mütevelli heyetince tayin ve tespit edilir. Şube hiç açmayabilir de. İhtiyaridir.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BAŞYAZI

Mülkün gerçek sahibi yaratıcısıdır. Yaratıcı, mülkün yönetimini geçici sürelerle insanlara bırakmıştır. İnsanların kendilerine tahsis edilen mülkü kişisel mülk olmaktan çıkararak, yararını mahlükata bağışlamalarına vakıf denir. Vakfın mülkiyeti Cenab-ı Allah’a, yararı mahlûkata aittir. Vakıf diğergamlıktır. Vakıf merhamettir. Vakıf şefkattir. Vakıf paylaşmadır. Vakıf hizmettir. Şu bir gerçektir ki; merhamet edene merhamet edilir, derde merhem olanın derdine merhem olunur, şefkat edene şefkat edilir, hizmet edene hizmet edilir.
İslam medeniyetinin temel renkleri tevhid, yani tek Allah’a iman, Hz. Muhammed (A.S) in örnek hayatı ve mahlûkata yardım, mahlûkata hizmettir. Vakıf yardım ve hizmetlerin kurumsallaşmış şeklidir. Vakıf kuranların piri Hz İbrahim’dir. İslam medeniyetinin önderi Efendimiz (S.A.V) de malının tümünü vakfetmiştir. Bu sebeple vakıf kurma geleneği zamanımıza kadar coşkuyla devam etmiştir. Çare olmak, yaralara merhem, açlara aş, evsizlere mesken olmak, yürüyen, sürünen hayvanlara, uçan kuşlara merhamet elini uzatmak... Gönlü açmak, kapıyı aralamak, sofrayı paylaşmak…

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon GENEL KURULUMUZ TOPLANDI

Genel Kurulumuz 14/10/2008 Salı günü Saat: 15.30’da Vakıf merkezimizde toplandı. Kurucular Kurulumuzun bir araya gelerek yaptıkları seçim sonucu seçilen yeni Yönetim Kurulumuz ve Denetim Kurulumuz aşağıda belirtilmiştir.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Çok Amaçlı Salon

Vakfımız Genel Merkezi Balkan Kültür Merkezi bünyesinde bulunan 300 kişilik çok amaçlı salonumuzda; düğün, nişan, kına gecesi, mevlüt ve toplantı organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktayız. 

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Hasan GÜMÜŞ

Vakfımız kurucularından olan Hocamız, Edirne Meriç İlçesi Serem köyü doğumlu olup ilköğretim okulunu köyünde, orta öğrenimini ve lise tahsilini Edirne İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetim"ni bitirmiştir. Çanakkale Ayvacık ilçesinde başladığı öğretmenliğe Edirne İmam Hatip Lisesinde devam etmiş ve bu okuldan 2005 yılında emekli olmuştur. Halen Vakıf hizmetlerinde çalışmaktadır.
 

PostHeaderIcon Resmi Gazete İlanı

Devamını oku...

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>
Sayfa 1 - 5
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı