Anasayfa Faaliyetler

PostHeaderIcon Faaliyetler

PostHeaderIcon BAYRAM SEVİNCİ

-DSC 0408

 

Vakfımız mensupları ve gönüllüleri her yıl olduğu gibi Ramazan Bayramının ikinci günü vakıf merkezimizde bayramlaşma programında bir araya geldi. İftar ve bayram programı için yurtdışında bulunan Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş telefon bağlantısı ile katılımcılara hitap ederek bayramlarını tebrik etti. Bayramı Makedonya ve Kosova’da geçiren Hasan Gümüş bayram mesajında şunları kaydetti: “Ramazan ayının son günü Makedonya’da Genç Kalemler Derneği’nin gayretleriyle yaklaşık beşyüz kişinin katıldığı bir programla iftarımızı yaptık. Gostivar’da Müslüman kardeşlerimizle birlikte coşkulu bir bayram namazı kıldık ve bayramlaştık. Ardından bütün Balkanların bence en mukaddes yerinde Kosova’da bulunan makamında Balkanların en önemli kişisi olan ceddimiz Sultan 1. Murad-ı Hüdavendigar ile bayramlaştık, manen elini öptük. Şu anda Doğu Makedonya’da Yörük bölgesinde bulunuyoruz. Burada bulunan tüm kardeşlerimizle birlikte hepinizin bayramını tebrik ediyoruz. Görüyorum ki, Edirne Mimar Sinan Vakfı olarak işimiz çoktur. Daha çok çalışmalıyız.” Yediden yetmişe katılımın olduğu program tam bir bayram havasında geçti. Mimar Sinan Vakfı Serhatlı Hanımlar Grubunun düzenlediği bayramlaşma programı da, bayramın üçüncü günü vakıf merkezinde gerçekleştirildi.

 

PostHeaderIcon BULGARİSTAN’DA RAMAZAN

082012819-001Bulgaristan’da katıldığı bir iftar programında konuşan Hasan Gümüş “Bu yıl Rumeli ve Balkanlar’da 676. Ramazan coşkusu yaşanıyor. Bu topraklarda Kuran ve ezan hiç dinmeyecek, Ramazan heyecanları hiç bitmeyecek” dedi. Hasan Gümüş Bulgaristan’ın Şumnu şehrine bağlı Zagoriçe Köyünde geçtiğimiz günlerde düzenlenen iftar davetine beraberinde Ak Parti Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve ve Edirne Mimar Sinan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Şükrü Çeşme ile birlikte katılarak bölgede yaşayan Müslümanlarla bir araya geldi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon SELİMİYE MEYDANINDA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

1Kainatın Efendisi Peygamber Efendimiz (sav), kutlu doğumlarının 1441. yıldönümünde Vakfımız tarafından Edirne Selimiye Meydanında düzenlenen ve yaklaşık beş bin kişinin katıldığı görkemli bir programla anıldı. 28 Nisan 2012 cumartesi günü gerçekleştirilen programda coşkulu kalabalığa hitap eden Vakfımızın kurucu başkanı Hasan Gümüş“Peygamber Efendimizin daha dünyada iken rahmet ve şefkat nazarıyla süzmüş olduğu Edirne’de, hele Selimiye Meydanında O’nu yad etmek ayrı bir coşku ve ayrı bir heyecandır.” dedi. Anma programına Edirne Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz, Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman, Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Serhat Ocak, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat Kahve ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle birlikte binlerce kişi katıldı. Edirne’nin yanısıra Tekirdağ ve Kırklareli merkez ve ilçeleriyle, İstanbul, Kocaeli, Bolu gibi illerden başka Batı Trakya, Bulgaristan ve Makedonya’dan da misafirlerin katıldığı kutlama program büyük bir ilgi ile takip edildi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BALKAN VAKIFLARI VE EDİRNE

DSCN05702012 Vakıf Medeniyeti ve Balkan Vakıfları temalı Vakıflar Haftası kutlamaları kapsamında Vakfımız tarafından Balkan Vakıfları ve Edirne konulu uluslar arası bir program gerçekleştirildi. 11 Mayıs 2012 Cuma günü Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programda Bulgaristan, Batı Trakya ve Edirne’den katılan konuşmacılar birer sunum yaptılar. Programa başta Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler, İl Genel Sekreteri Ahmet Çetin, Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, İl Gençlik ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği İkinci Katibi Sinan Cem Baş ile çok sayıda dinleyici katıldı.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon 28 NİSAN’DA SELİMİYE MEYDANINDA

son

Vakfımız bu yıl Peygamber Efendimizi (sav) Selimiye Meydanı’nda görkemli bir programla anacak. Peygamber Efendimizin (sav) dünyaya teşriflerinin 1441. yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilecek olan programda Mehteran-ı Eyüp Sultan konser verecek. Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş’ün de bir konuşma yapacağı programda katılımcılara etli pilav, ayran ikram edilecek ve çocuklara oyuncak hediyeler dağıtılacak. Tüm halkımızı eş, dost ve çocuklarıyla kutlu doğum şölenimize bekliyoruz.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sonraki > Son >>
Sayfa 3 - 9
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı