Anasayfa Faaliyetler

PostHeaderIcon Faaliyetler

PostHeaderIcon “ÇANAKKALE RUHU DEVAM EDİYOR”

IMG 4297Vakfımızın düzenlediği “Çanakale Ruhu” konulu konferansta konuşan gazeteci yazar ve fikir adamı Mehmed Niyazi “Çanakkale dün hükmünü icra etti, bugün hükmünü icra ediyor ve yarın da hükmünü icra edecektir” dedi. Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa başta Vakfımızın kurucusu Hasan Gümüş olmak üzere Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Gençlik ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Mahmut Şencan, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliğinden Sinan Cem Baş, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Arif Köroğlu ile birlikte sivil toplum kuruluşları yetkililerinin yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı. Çanakkale Mahşeri isimli romanıyla kamuoyunun yakından tanıdığı Mehmed Niyazi’nin Çanakkale savaşının çeşitli yönlerini anlattığı duygu ve heyecan yüklü konuşması salon dışına da taşan yüzlerce kişi tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KIBRIS ZİYARETİ

1Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu

 

Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce sivil toplum kuruluşunun üye olduğu çatı kuruluş olan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) heyeti sivil toplumla ilgili çalışma ve temaslarda bulunmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine (KKTC) bir ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ziyarete TGTV üyesi olan Vakfımız adına katılan mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, TGTV heyetiyle birlikte Kıbrıs’ta çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon SURİYE İÇİN BİR EKMEK

s2Suriye halkının ağır kış şartları altında zor günler geçirdiğini belirten Edirne Mimar Sinan Vakfı kurucusu Hasan Gümüş "Bilad-ı Şam'a yani Suriye'ye yardım etmek borcumuzdur" dedi. Balkan Kültür Merkezi'nde yaptığı aylık olağan konuşmasında yüzlerce kişiye hitap eden Hasan Gümüş, Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Trakya Şefkateli Derneği'nin Suriye'ye yardım kampanyası başlattığını belirterek herkesi kampanyaya destek olmaya çağırdı. Hasan Gümüş konuşmasında Şam bölgesinin Peygamber Efendimiz tarafından müjdelenmiş mübarek bir yer olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:"Medeniyet tarihimizde Şam bölgesi de, Mekke, Medine, Bağdat, Horasan, Endülüs, Rumeli gibi önemli kültür havzalarımızdan biridir. Bilad-ı Şam halkı zor ünler geçiriyor. Rumeli'den, Trakya'dan, Edirne'den bilad-ı Şam'a bugün yardım borcumuz vardır."

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BAYRAMLAŞMA

bayramlasma 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban bayramının üçüncü günü, Balkan Kültür Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. 27 Ekim 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen ve başta Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere, mütevelli heyeti üyeleri ile çok sayıda vakfımız mensubu, gönüllüsü ve misafirlerin katıldığı programda bayram sevinci hep birlikte yaşandı. Programa katılan herkesle tek tek bayramlaşan Hasan Gümüş, bayramların sevinç ve neşe günleri olduğunu belirterek Kurban Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm İslam Alemine hayırlı olmasını dilediğini kaydetti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon “HEPİMİZ SEVGİ ÇOCUKLARIYIZ”

01-07092012852

 

Batı Trakya’da katıldığı bir düğün programında konuşan Hasan Gümüş “Hz. Adem, Hz. Havva’yı sevdi, Ademoğulları nesli meydana geldi. Anamız babamız birbirini sevdi, bizler olduk. Hepimiz sevgi çocuklarıyız” dedi. Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet’in kızının evlenme düğünü daveti üzerine geçtiğimiz günlerde Gümülcine’ye giden Hasan Gümüş, Fehim Ahmet’in yanı sıra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet ile de bir araya geldi. Gümülcine’ye bağlı Rodop dağlık bölgesinde yer alan Üşekdere Köyünde yapılan düğün programına da katılan Hasan Gümüş burada bir konuşma yaptı.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sonraki > Son >>
Sayfa 2 - 9
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı