Anasayfa

PostHeaderIcon BULGARİSTAN MÜFTÜLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

2
Edirne İlahiyat Fakültesi’nin düzenlediği eğitim programı için bir süredir Edirne’de bulunan Bulgaristan bölge müftüleri ve imamlardan oluşan kırk kişilik heyet Vakfımızı ziyaret etti. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’ün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Biz, medeniyetimizin önemli kültür havzalarından biri olan Rumeli’de kalıcıyız. Bulgaristan geçmişte ve yakın tarihimizde Filibeli Şehbenderzade Ahmet Hilmi, Ahmet Davutoğlu, Silistreli Süleyman Hilmi gibi çok önemli alimler yetiştirmiştir. Şimdi bu mukaddes emanet ve bu mukaddes yük sizlerin omuzlarınızda.” diyerek ziyaretten heyecan ve mutluluk duyduklarını kaydetti.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon KOCA SİNAN’I RAHMETLE ANIYORUZ

1
Mimar Sinan vefatının 426. yıldönümünde Vakfımız tarafından tekbir, tehlil, salavatlar ve hatim dualarıyla anıldı. 10 Nisan 2014 Perşembe günü Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın ardından yapılan hatim duasında Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş “Kültür ve medeniyetimizin baş mimarı, Edirnemize Selimiye’yi yapan ve Vakfımıza adını veren Mimar Koca Sinan Hazretlerini rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Cenab-ı Allah makamını âlî, mekanını cennet eylesin” dedi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ BAŞLADI

10
Vakfımız ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğiyle düzenlenen Uluslar arası Öğrenciler Akademisi başladı. Trakya Üniversitesinde eğitim gören çok sayıda uluslar arası öğrencinin katıldığı Akademinin ilk programının konukları iktisatçı yazar Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan ile İstanbul Dersaadet kültür Platformu başkanı Kamil Berse oldu.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne Programları

Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne Programları için başvuru süresi sona ermiştir. Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Arzu edenler programları Edirne Mimar Sinan Vakfı Balkan Kültür Merkezinde takip edebilirler.

www.facebook.com/mimarsinanvakfi.org

www.facebook.com/akademiedirne

 

PostHeaderIcon “İMAM HATİPLİ OLMANIZLA GURUR DUYUN”

2
Edirne’nin Keşan ilçesinde İmam Hatipli öğrencilere hitap eden Hasan Gümüş “İmam Hatipli olmanızla gurur duyun” dedi. Kariyer Günleri Projesi kapsamında Keşan Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin davetlisi olarak katıldığı programda konuşan Hasan Gümüş İmam Hatip okullarının yetiştirdiği nesillerin Cumhuriyet Türkiyesine damgasını vurduğunu belirterek şunları söyledi: “Eskiden bize demişlerdi, size de derler, ‘İmam Hatip’e niye gitt
in, imam mı olacaksın, ölü yıkayıcısı mı olacaksın?’ Hiç gocunmayın, hiç sıkılmayın. İmam Hatiplerden sadece imam çıkmaz. İmam Hatiplerden öğretmenler, hakimler, savcılar, milli eğitim bakanları, bakanlar, başbakanlar çıkar. Şu anda başbakan, sağlık bakanı, önceki milli eğitim bakanı ve pek çok üst düzey idareci İmam Hatiplidir. Artık katsayı engeliniz de yok, siz de çok çalışın, iyi okuyun ve başarılara koşun.”

Devamını oku...

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 - 31

Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 
Resim
05.png

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı