Anasayfa Faaliyetler Eğitim

PostHeaderIcon Eğitim Faaliyetleri

PostHeaderIcon Akademi Edirne Eğitimciler ve Konu Başlıkları‏

 

MART

HAFTA

SEMİNER

KONUŞMACI/DAVETLİ

YER

TARİH

SAAT

4. HAFTA

 

“KÜRESELLEŞEN DÜNYADA TÜRKİYE”

Prof. Dr. E. Nazif GÜRDOĞAN

Emekli Öğretim Üyesi - Yazar

Edirne

Mimar Sinan Vakfı

Balkan Kültür Merkezi

 

29. 03. 2014

14:00-15:00

“GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ”

Kamil BERSE

Dersaadet Kültür, Edebiyat, Dil, Sanat ve Tanıtım Platformu Başkanı

15:00-16:00

Çay Sohbeti

Katılımcı Öğrenciler

16:00-17.00

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon “ÇANAKKALE RUHU DEVAM EDİYOR”

IMG 4297Vakfımızın düzenlediği “Çanakale Ruhu” konulu konferansta konuşan gazeteci yazar ve fikir adamı Mehmed Niyazi “Çanakkale dün hükmünü icra etti, bugün hükmünü icra ediyor ve yarın da hükmünü icra edecektir” dedi. Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa başta Vakfımızın kurucusu Hasan Gümüş olmak üzere Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Gençlik ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Mahmut Şencan, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliğinden Sinan Cem Baş, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Arif Köroğlu ile birlikte sivil toplum kuruluşları yetkililerinin yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı. Çanakkale Mahşeri isimli romanıyla kamuoyunun yakından tanıdığı Mehmed Niyazi’nin Çanakkale savaşının çeşitli yönlerini anlattığı duygu ve heyecan yüklü konuşması salon dışına da taşan yüzlerce kişi tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon SİYER OKUMALARININ KONUĞU FEHİM AHMET OLDU

IMG_3647Rumeli Gençlik Grubu tarafından gençlere yönelik olarak düzenlenen ve Vakfımız kurucu başkanı Hasan Gümüş’ün katılımıyla her hafta pazar günü gerçekleştirilen Siyer Okumaları programının şubat ayının son haftasındaki konuğu Batı Trakya’dan Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet oldu. 26 Şubat 2012 günü Balkan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Fehim Ahmet’i takdim eden Hasan Gümüş “Bugünlerde yapacağımız umre ziyaretine gidiş günümüz belli olmadığı için programı devam ettirmesi için Fehim Ahmet’i davet ettim. Fehim Ahmet Hoca, Vakfımızın kuruluşunda emeği olanlardan ve Vakfımızın ilk mezunlarındandır. Katıldığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon EL-FIKH UL-EKBER DERSLERİ

fkhul_ekber-dilimiz_klt_016
Rumeli Gençlik Grubu tarafından gençlere yönelik olarak düzenlenen inanç sistemimizin temellerini konu alan seminer programı tamamlandı. Sekiz haftada sekiz ayrı oturum halinde Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen derslerde Edirne Mimar Sinan Vakfı kurucu başkanı Hasan Gümüş, İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin el-Fıkh ul-Ekber isimli, ehl-i sünnet inancının esaslarını kısa fakat özlü bir şekilde açıklayan kitabını okuyarak açıklamalarda bulundu. Program başta üniversite öğrencileri tarafından olmak üzere yoğun ilgi ile takip edildi.

Haberin devamı için tıklayınız.

 

PostHeaderIcon FETİH KONFERANSI

 

Devamını oku...

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 3
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı