Anasayfa Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon Haber ve Duyurular

PostHeaderIcon YAMBOL’A VAKFIMIZDAN DESTEK

1
Edirne’nin kuzey komşusu olan Bulgaristan’ın Yanbolu (Yambol) ilinde yaşayan Müslümanlara Vakfımız destek oluyor. Yambol’un merkezinde bulunan ve 15. yüzyıldan kalma Osmanlı eseri olan tarihi Eski Cami’in (Ebubekir Camii) yanında bulunan bir bölüm Vakfımız gönüllülerinin katkılaryla kütüphane ve okuma salonu olarak düzenlenecek. Konuyla ilgili Vakfımız tarafından Yambol’a bir ziyaret gerçekleştirildi. Başta Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş, Edirne İ
l Genel Meclisi Üyesi ve Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Trakya Üniversite İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şentürk ve Ak Parti Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve’den oluşan heyet, Yambol Vali Yardımcısı Ahmed Mehmedov, Hak ve Özgürlükler Partisi Yambol İl Başkanı Erol Ömerov ile birlikte yerinde tespit ve incelemelerde bulundu.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BOSNA YARDIMLARIMIZ YOLA ÇIKTI

1
Geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek’te etkili olan yoğun yağışların sel ve heyelana yol açtığı afetle ilgili Vakfımız gönüllülerinin desteğiyle hazırlanan yardımlar yola çıktı. Trakya Şefkateli Derneğinin de destek verdiği yardımlar, Gostivar Genç Kalemler Derneği’nin organizasyonuyla Makedonya’dan gönderiliyor. İçinde bebek malzemelerinin yanı sıra çeşitli gıda ve temizlik maddelerinin yer aldığı üç adet tır dolusu malzeme Bosna Hersek’te afetzedelere ulaştırılacak.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon “DEDİLER EY KIBLE-İ İSLÂM-I DÎN KUTLU OLSUN SANA Mİ’RÂC-I GÜZÎN”

1
Miraç Kandilinizi tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ederiz.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon MAKEDONYA’DA KUTLU DOĞUM

1
Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş, Edirne Mimar Sinan Vakfı ve Genç Kalemler Derneği işbirliği ile Makedonya’nın Gostivar şehrinde düzenlenen kutlu doğum programına katıldı. Makedonya’da çeşitli temaslarda bulunan Hasan Gümüş Doğu Makedonya’da Dedeli Köyü’nü ziyaret ederek İştip’te bulunan Kadın Ana Camiinde düzenlenen programda İştipli Müslümanlara hitap etti. Hasan Gümüş ve beraberindeki heyet Üsküp’te Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği, Matüsite
b (Makedonya Türk sivil Toplum Teşkilatları Birliği), Ensar Derneği, Vrapçişte’de bulunan Selamet Derneği ve Gostivar Aşağı Banisa’da bulunan Genç Kalemler Derneğini de ziyaret ederek yetkililerle görüştü.

Devamını oku...

 

PostHeaderIcon BAŞIMIZ SAĞOLSUN

1
Vakfımız kurucusu Hasan Gümüş, geçtiğimiz günlerde Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan maden ocağında meydana gelen elim olayla ilgili olarak başsağlığı diledi. Hasan Gümüş, Balkan Kültür Merkezinde Cuma gecesi düzenlenen sohbet programının ardından yaptığı hatim duasında, vefat edenlerin hükmen şehit olmalarını ümit ettiklerini belirterek .“Vefat edenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz, yakınlarının ve milletimizin başı sağolsun” dedi.

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>
Sayfa 2 - 37
Duyurular

EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI
2018 YILI 1. DÖNEM SOHBETÇİ LİSTESİ

Devamını oku...
 

 

 Edirne Mimar Sinan Vakfı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi program özeti için tıklayınız...

 

Uluslarası Öğrenciler Akademisi başvuru formu için tıklayınız...

 

YTB-EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI 2016

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ

            Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Edirne Mimar Sinan Vakfının bu sene 3. cüsü düzenlediği Edirne Uluslararası Öğrenciler Akademisi Edirne’de yükseköğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesini, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Devamını oku...
 

Copyright © 2009 Mimar Sinan Vakfı